Ήττα σοκ για την Ρεάλ, στο -8 από την κορυφή Ήττα σοκ για την Ρεάλ, στο -8 από την κορυφή
Αξεπέραστο αποδείχθηκε το «εμπόδιο» της Χιρόνα για την Ρεάλ Μαδρίτης. Οι πρωταθλητές Ισπανίας γνώρισαν ανέλπιστη ήττα 2-1. Απίθανο κάζο για τη Ρεάλ που έχασε... Ήττα σοκ για την Ρεάλ, στο -8 από την κορυφή

Αξεπέραστο αποδείχθηκε το «εμπόδιο» της Χιρόνα για την Ρεάλ Μαδρίτης. Οι πρωταθλητές Ισπανίας γνώρισαν ανέλπιστη ήττα 2-1.

Απίθανο κάζο για τη Ρεάλ που έχασε με 2-1 στην έδρα της Χιρόνα κι ενώ βρέθηκε να νικά. 8 βαθμούς πίσω από την Μπαρτσελόνα πλέον η «βασίλισσα».

Η Ρεάλ πίεσε από την αρχή και στο 12ο λεπτό μετά από κόρνερ της Χιρόνα, οι παίκτες του Ζιντάν βγήκαν στην κόντρα, ο Ρονάλντο έκανε το σουτ εκτός περιοχής με τον Μπουνού να αποκρούει και τον Ίσκο να πλασάρει σε κενό τέρμα για το 0-1.

Στο 27’ το σουτ του Μπενζεμά πέρασε μόλις έξω και στο 33΄η Χιρόνα άγγιξε την ισοφάριση καθώς είχε δοκάρι με τον Πορτού.

Στο 51’ ο Μπενζεμά αστόχησε από καλό σημείο και στο 54’ ο Πονς έκανε τρομερή ενέργεια, ο Νάτσο έδιωξε πάνω στον Στουάνι που με σουτ από κοντά έκανε το 1-1. Και το απόλυτο σοκ για τη Ρεάλ ήρθε στο 58’ ο Στουάνι έκανε το σουτ και ο Πορτού από θέση οφσάιτ με τακουνάκι έκανε το 2-1.

Στο 67’ ο Στουάνι βγήκε μόνος με τον Κασίγια αλλά πλάσαρε μόλις έξω, ενώ στο 71’ το σουτ του Ρονάλντο κόντραρε σε σώματα. Στο 83’ ακυρώθηκε σωστά γκολ του Λούκας Βάσκεθ, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Μπουνού είπε όχι σε διαγώνιο σουτ του Ασένσιο.

ΧΙΡΟΝΑ: Μπουνού, Εσπινόσα, Μουνιέσα, Χουάνπε, Μαφέο, Γκαρθία (76’ Τιμόρ), Αδάι, Πόρτου (82’ Καγιοντέ), Στουάνι (88’ Μοχίκα), Γκρανέλ, Πονς

ΡΕΑΛ: Κασίγια, Μαρσέλο (66’ Λουκας Βάσκεθ), Ασράφ (66’ Ασένσιο), Ράμος, Βαράν (46’ Nάτσο), Μόντριτς, Κρόος, Κασεμίρο, Ίσκο, Ρονάλντο, Μπενζεμά